Skype to najpopularniejszy na świecie komunikator wideo, który jest powszechnie wykorzystywany chociażby do rozmów międzynarodowych. Obecnie coraz więcej osób przypomina sobie o tym, że Skype może być świetnym narzędziem do pracy zdalnej. Przy jego pomocy spokojnie da się zorganizować wideokonferencję, szkolenie czy nawet burzę mózgów nad projektem realizowanym w zespole rozproszonym. Sprawdź, jakie funkcje Skype’a można wykorzystać dla ułatwienia sobie pracy zdalnej.
Bardzo przydatna funkcja, którą można wykorzystać chociażby przy okazji robienia prezentacji dla zespołu czy nawet klienta. Klikając w opcję „Udostępnij ekran” nasz rozmówca będzie mógł obserwować, co dzieje się na pulpicie komputera czy urządzenia mobilnego.
Nie każdy wie, że Skype posiada taką funkcję. Nic nowego? Pełna zgoda. Ale zwróć uwagę, że każdy program pocztowy narzuca ograniczenie wielkości przesyłanego pliku – zwykle do 25 MB. Jeśli nie ma możliwości udostępnienia pliku np. przez program typu Dropbox, można to zrobić w czasie rzeczywistym za pośrednictwem Skype, który nie limituje wielkości przesyłanych danych.
Rozmawiasz z jedną osobą, a piszesz z drugą? Skype daje taką możliwość i to również fajnie sprawdza się przy pracy zdalnej. Nie musisz przechodzić pomiędzy osobnymi programami. Jeśli np. prowadzisz rozmowę z klientem i chcesz na bieżąco informować o jej przebiegu współpracowników, możesz to robić właśnie za pośrednictwem wbudowanego chatu.
Ta funkcja może się przydać, gdy na przykład chcesz, aby zapis ze szkolenia czy po prostu wideokonferencji trafił do innych osób zaangażowanych w realizację danego projektu. Przesyłanie plików wideo bywa bardzo problematyczne z uwagi na ciężar, dlatego warto tutaj wykorzystać wbudowaną funkcję Skype’a.
Idealne rozwiązanie w sytuacji, gdy planujesz przeprowadzić wideokonferencję lub po prostu chcesz omówić projekt w większym zespole. Konwersacja grupowa pozwala połączyć się w tym samym czasie wielu użytkownikom, którzy zostaną do niej zaproszeni.