Jak usunąć historię przeglądania?

Krzysztof Jagielski
12.11.2021

Historia przeglądania to zbiór informacji o naszej aktywności w Internecie. Można to łatwo sprawdzić z poziomu używanej przeglądarki internetowej. Gdyby ktoś niepowołany uzyskał dostęp do Twojego komputera czy smartfonu, to mógłby w ciągu chwili dowiedzieć się, jakie strony odwiedzasz i zrobić z tej wiedzy jakiś użytek. Warto zatem wiedzieć, jak usunąć historię przeglądania w różnych przeglądarkach. Pokazujemy to w naszym poradniku.

Usuwamy historię przeglądania w Chrome

Chrome to zdecydowanie najpopularniejsza przeglądarka w Polsce i na świecie. Aby usunąć z niej historię przeglądania należy otworzyć nowe okno i znaleźć w prawym górnym rogu ikonkę trzech pionowych kropek. Klikamy w nią i wyszykujemy „Historia”.

Po przejściu do nowego ekranu klikamy „Wyczyść dane przeglądania” w lewym górnym rogu – czyszczenie może się odbyć na poziomie podstawowym lub zaawansowanym, gdzie to Ty decydujesz, które informacje mają zostać usunięte. Wszystko zatwierdzamy klikając w komunikat „Wyczyść dane”.

Usuwamy historię przeglądania z Mozilla Firefox i Opera

To dwie również bardzo popularne przeglądarki w naszym kraju, które umożliwiają usunięcie historii przeglądania w praktycznie taki sam sposób.

Otwieramy nowe okno, w prawym górnym rogu wybieramy „Menu”, następnie przechodzimy do „Historia” i wybieramy „Wyczyść historię przeglądania” (Firefox) lub „Wyczyść dane przeglądania” (Opera). Gotowe.

Usuń historię przeglądania z konta Google

Nie każdy wie, że korzystając z usług Google i mając aktywne konto np. Gmail zostawiamy ślad po swojej aktywności w Internecie również nam tym koncie. W takim przypadku usunięcie historii przeglądania z Chrome nie będzie wystarczające, ponieważ dane na temat odwiedzanych stron są zapisywanie również w pamięci konta.

Aby je usunąć najlepiej będzie przejść na stronę www.myactivity.google.com, zalogować się oraz znaleźć funkcję „Usuń” w górnej części ekranu. Teraz masz jeszcze możliwość wybrania okresu, z którego mają zostać wymazane dane na temat aktywności w Internecie oraz możesz wskazać, które informacje mają zostać usunięte.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.