Tworzenie aplikacji jako no-code developer

Marek Szydełko
10.01.2023

Innowacyjne platformy typu no-code pozwalają na budowanie nowoczesnych aplikacji webowych, które są w pełni funkcjonalne i użytkowe. Osoba, która pracuje jako no-code developer zajmuje się przede wszystkim budowaniem aplikacji na podstawie gotowych elementów oraz gotowych skryptów, których użycie nie wymaga znajomości języków programowania. Jest też wiele powodów, dla jakich warto zdecydować się na tworzenie aplikacji no code, ale więcej o tym przeczytasz poniżej.

No-code development – dlaczego się opłaca?

W dzisiejszych czasach wiele firm poszukuje jak największych oszczędności podczas budowania nowych aplikacji biznesowych i nie tylko. No code development to opłacalne rozwiązanie dla wielu przedsiębiorców, szczególnie ze względu na:

  • niższekoszty tworzenia aplikacji niż w tradycyjnym podejściu,
  • możliwość realizowania zmian w aplikacji przez osoby w zespole, które znają platformy no-code
  • skrócenie czasu tworzenia webowego oprogramowania,
  • brak konieczności zatrudniania programistów.

Można powiedzieć, że praca jako no code developer to nie tylko ciekawe zajęcie, ale także przyszłość programowania – przynajmniej jeśli chodzi o tworzenie aplikacji biznesowych. No code development to odpowiedź na problemy firm, które zmagają się z niedoborem programistów na rynku, a także chcą ograniczyć koszty budowania nowych aplikacji od podstaw wraz z ich wdrożeniem na rynek.

Na czym polega no code development?

Praca no code developera polega przede wszystkim na wykorzystywaniu nowoczesnych platform do budowania aplikacji no code. Zasada działania jest prosta. W ten sposób można szybko i przyjemnie stworzyć funkcjonalny interfejs aplikacji, uwzględniając przy tym zarówno front-end, jak i back-end. Sposoby działania jako no code developer, nie wymagają specjalistycznej wiedzy programistycznej. Wystarczy wybrać jedną z popularnych platform no code, aby zbudować aplikację webową od podstaw, składającą się z takich elementów, jak:

  • interfejs,
  • frontend
  • backend
  • bazy danych.

Aplikacje no code buduje się metodą drag & drop – to niezwykle szybka i intuicyjna metoda. Elementy graficzne dodane do projektu są automatycznie przetwarzane na kod HTML i CSS oraz JavaScript, który no code developer może swobodnie dodawać własny kod JS lub CSS w celu rozbudowywania aplikacji, bez konieczności pracochłonnej edycji kodu źródłowego.

Budowanie aplikacji no code a praca developera

Jeśli chodzi o aplikacje no code, warto wiedzieć, że osoba odpowiedzialna za realizację zadań jako no code developer nie musi znać składni języków programowania, choć może to być pomocne. Nawet z podstawową wiedzą języka JavaScript oraz składni HTML i CSS, developer będzie w stanie dopasować budowaną aplikację do potrzeb użytkowników oraz wymogów projektowych.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie