Android 14 z ważną zmianą. Nie spodoba się użytkownikom starszych aplikacji

Krzysztof Jagielski
23.02.2023

Google podało więcej szczegółów na temat zapowiedzianego już systemu operacyjnego Android 14. Najnowszy OS na urządzenia mobilne ma być super bezpieczny, wydajny i… nieprzyjazny osobom, które korzystają z leciwych, nierozwijanych już aplikacji. Dlaczego? Koniecznie przeczytaj.

Android 14 zablokuje stare aplikacje

Zgodnie z zapowiedziami Google należy się spodziewać, że czternasta generacja systemu operacyjnego będzie domyślnie blokować działanie aplikacji, które nie były od dawna aktualizowane i nie są rozwijane przez deweloperów.

Kryterium świeżości aplikacji ma być to, czy była ona kompatybilna z systemem Android 12. Jeśli nie, to po zaktualizowaniu OS do wersji 14 użytkownicy utracą możliwość korzystania z takich leciwych aplikacji.

Google tłumaczy to względami bezpieczeństwa i dodaje, że chce w ten sposób zmobilizować deweloperów do ulepszenia swoich aplikacji, również z korzyścią dla samych użytkowników.

Jednocześnie uspokajamy, że te najpopularniejsze aplikacje mobilne są na bieżąco aktualizowane i nie ma ryzyka, że przestaną działać na urządzeniach z Android 14.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie