Co irytuje w usłudze Amazon Prime?

Maciej Piwowski
15.11.2023

Amazon Prime to bardzo popularna usługa, która daje dostęp do pokaźnej biblioteki filmów, seriali i programów dokumentalnych na platformie VOD. Kusi przede wszystkim rewelacyjną ceną 49 zł za rok, co jest bezkonkurencyjną ofertą. Zanim jednak wykupisz Amazon Prime, to sprawdź, co może Cię irytować w tej usłudze.

Za wiele treści trzeba płacić dodatkowo

Niska cena usługi nie bierz się znikąd. Na Amazon Prime jest wiele wartościowych filmów i seriali, za które trzeba dodatkowo zapłacić, na przykład wykupując dostęp do platform partnerskich czy ponosząc jednorazową opłatę za wypożyczenie. Ostatecznie więc może nie być wcale tak tanio.

Brak możliwości zmiany jakości odtwarzania na Smart TV

To bardzo irytująca cecha oprogramowania, która szczególnie zaboli osoby korzystające z Internetu mobilnego z limitem danych komórkowych. Gdy oglądasz filmy i seriale na Amazon Prime z poziomu Smart TV, to aplikacja domyślnie ustawia najwyższą możliwą jakość odtwarzania.

Bardzo nieprecyzyjna wyszukiwarka

Wyszukiwarka Amazon Prime to jedna z pierwszych rzeczy, jaka wymaga poprawek deweloperskich. Działa mocno nieintuicyjnie, między innymi nie zawsze prawidłowo rozpoznaje komendy, przez co nie jesteśmy w stanie znaleźć interesujących nas treści.

Słabo działający algorytm

Jeśli liczysz na to, że Amazon Prime będzie Ci polecać różne treści na podstawie dotychczasowych wyszukiwań, to czeka Cię spory zawód. Ta funkcja praktycznie nie działa i to do tego stopnia, że np. po obejrzeniu pierwszej części trylogii „Władca Pierścieni” nie otrzymujemy propozycji obejrzenia kolejnych części, nie wspominając już o „Hobbicie”.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie