Czy serwisowanie drukarek i naprawa laptopów jest opłacalna?

Krzysztof Jagielski
03.10.2016

Używanie komputera, laptopa i drukarki w pracy oraz w domu to praktycznie codzienność. Komputery i technologia informacyjna weszła już na stałe w nasze życie i każde kolejne pokolenie nie wyobraża sobie normalnego funkcjonowania bez tych urządzeń. Jak w takim razie zadbać o przedłużenie czasu używalności naszych sprzetów, żebyśmy nie musieli zamartwiać się o ich jakość?

Odpowiedź na to pytanie uzyskamy wpisując w internecie frazę typu "serwis drukarek w Warszawie", gdyż tam właśnie działa firma Regul Servis zajmująca się m.in. serwisowaniem drukarek i naprawą laptopów różnych firm. Jak wyglądają te działania i czy są opłacalne? Przede wszystki warto zaznaczyć, że pracownicy Regul Servis to wykwalifikowana i odpowiednio przeszkolona kadra osób, którzy potrafią zająć się każdym urządzeniem z branży IT. Serwis drukarek to przede wszystkim dbałość o dobre działanie poszczególnych urządzeń, zarówno drukarek laserowych jak i atramentowych. Wśród usług wyróżnia się tu: przegląd poszczególnych elementów, czyszczenie rolek i wałków, podajników, bębna drukarki i innych. Serwis to także ewentualne naprawy sprzętu, czyli np. wymiana paska napędowego, naprawa elektroniki i układów scalonych i inne. A wszystko to odbywa się w domu lub biurze klienta oraz - jeśli jest taka potrzeba, w wyspecjalizowanym laboratorium firmy w Warszawie.

Naprawa laptopów w Warszawie i okolicach jest chlebem powszednim dla pracowników firmy Regul Servis. Można spokojnie zostawić sprzęt wielu znanych marek, np. Samsung, Dell, Acer, Asus, Hewlett-Packard i innych, nie bojąc się, że trafią do osoby niedoświadczonej lub niedoszkolonej. Od razu także należy zaznaczyć, że proces naprawy laptopa jest znacznie tańszy niż zakup nowego. Oczywiście, najpierw diagnozuje się problem i stwierdza przyczynę usterki lub gorszego działania sprzętu a potem następuje naprawa błędu, przy zachowaniu wszystkich danych. W tym momencie istotne jest także wskazanie znaczenia czyszczenia laptopa co jakiś czas, co także wykonywane jest przez firmę Regul Servis. Mowa tu szczególnie o złożonej wymianie pasty termo-przewodzącej odpowiedzialnej za efektywne chłodzenie procesora w laptopie, z czym może sobie nie poradzić nawet najlepszy radiator z wiatrakiem.

Cennik serwisowania drukarek oraz naprawy laptopów znajdziecie Państwo na stronie http://regulservis.pl/. Analizując go, zauważymy, że ceny nie są wysokie a co więcej są przystepne i dużo bardziej opłacalne niż zakup nowego sprzętu. Dlatego też warto dbać profilaktycznie o drukarki i naprawiać latopy zamiast wyrzucać i kupować nowe, dzięki czemu chronimy także nasze środowisko przyrodnicze.

Artykuł sponsorowany

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie