Dlaczego warto mieć drukarkę?

Andrzej Winnicki
20.07.2020

Świat poszedł naprzód. Rozwój technologii sprawił, że wiele rzeczy czytamy na ekranach naszych komputerów, tabletów i telefonów. Jednak pamięć naszych urządzeń jest ograniczona, a zdrowie naszych oczu bardzo cenne. Aby móc zdrowo i bezpiecznie korzystać ze zbieranych przez nas treści w postaci cyfrowej warto posiadać je zapisane w formie papierowej. Jakie są inne powody, dla których drukarka w naszym domu jest niezbędna?

Zdrowotne aspekty posiadania drukarki.

Codzienne i wielogodzinne korzystanie z ekranów naszego sprzętu elektronicznego może mieć negatywny wpływ na jakość naszego widzenia. O wiele bezpieczniej byłoby korzystać z wydrukowanych materiałów. Studenci oraz przedsiębiorcy, korzystający z tych samych tabel, dokumentów oraz notatek, z pewnością odczują wygodę korzystania z materiałów w wersji papierowej. Dzięki temu pracować można również właściwie wszędzie, nawet miejscach, w których niemożliwe jest korzystanie z komputera. W ten sposób możliwe jest ograniczenie przesuszenia i podrażnienia narządu wzroku, a także pękania naczynek. Zaletą wydrukowanych materiałów jest także to, że można tworzyć na nich wygodne dopiski oraz rysunki

Drukarka w naszym domu - oszczędność czasu i kosztów.

Potrzeba posiadania wydrukowanych materiałów często prowadzi do korzystania z ofert drukarni. Jednak koszty za wydrukowanie nawet jednej strony w takich miejscach są bardzo wysokie. Sam fakt konieczności odwiedzenia punktu ksero sprawia, że tracimy cenny czas oraz wydajemy pieniądze na transport. W drukarniach często trzeba odstać w kolejce, poczekać aż zostanie wydrukowany i złożony w całość zlecony przez nas plik stron. Posiadanie własnej drukarki pozwala nam na drukowanie poszczególnych materiałów w bardzo niskiej cenie, niezależnie od ilości wydrukowanych stron. Możliwe jest wykonanie natychmiastowego wydruku nawet w ostatniej chwili, w późnych godzinach wieczornych oraz w niedziele, kiedy punkt ksero byłby zamknięty.

Dzięki drukarce w domu można także w każdej chwili stworzyć koszulki lub poszewki na poduszkę według własnego projektu. Wystarczy wykorzystać papier transferowy oraz swoją drukarkę atramentową. Dzięki temu można wydrukować własne zdjęcia, grafiki lub slogany, a następnie w postaci prasowanki przenieść na tkaninę. 

Jaką drukarkę wybrać do domu?

Zależnie od potrzeb można zdecydować się na zwykłą drukarkę atramentową, laserową lub urządzenie wielofunkcyjne pozwalające także na kserowanie i skanowanie dokumentów. Przedsiębiorcy oraz osoby prowadzące własną działalność w swoim domu z pewnością powinni przemyśleć kupno urządzenia wielofunkcyjnego, ze względu na częstotliwość przesyłania skanowanych plików i kserowania dokumentów do uzupełnienia. Dla osób pragnących drukować pamiątkowe zdjęcia idealnie nadadzą się drukarki umożliwiające druk z jakością fotograficzną.

Chcąc uzyskać zadowalającą jakość wydruków, zarówno fotografii, jak i kserowanych dokumentów, należałoby korzystać ze sprawdzonych drukarek. Jednymi z najczęściej wybieranych oraz testowanych przez miliony użytkowników urządzeń są drukarki firmy CANON. Ich sterowniki są łatwe do zainstalowania na komputerach, są projektowane w ten sposób, by korzystanie z nich było proste i intuicyjne. Na rynku istnieje wiele małych i kompaktowych drukarek różnych marek. Dzięki temu nawet w niewielkim mieszkaniu znajdzie się miejsce dla tego praktycznego urządzenia.

Drukarki firmy CANON są sprawdzone pod względem wysokiej rozdzielczości wydruku, prędkości drukowania oraz jakości skanowania dokumentów. Bardzo szybko przetwarzają dostarczane z komputerów informacje o poleceniu wydruku, a także można polegać na ich wydajności. Wybierając drukarkę firmy CANON, można drukować w domu dokumenty, które posiadają nawet po kilkaset stron. Może ona bezawaryjnie drukować przez wiele godzin, a nawet największe pliki nie spowodują spowolnienia jej działania.

Dzięki korzystaniu z drukarki we własnym domu można mieć kontrolę nad kosztem wydruku każdej strony. Istnieje szeroki wybór tuszy do drukarek, które można znaleźć w postaci pojedynczych kartridży, ale także bardzo korzystnych finansowo zestawów z kasetami. Istnieje również możliwość wybrania zamienników tuszu.

Dlaczego wybrać zamienniki tuszu?

Zamienniki tuszu przede wszystkim pozwalają na oszczędność przy zachowaniu całkowitej kompatybilności sprzętów. Oryginalne tusze są często bardzo drogie. Jakość ich pigmentu oraz wydajność kaset z atramentem nie odbiega niczym od zamienników tuszu. Dzięki uzyskanej oszczędności można zdecydować się na zakup większych opakowań tuszu, a tym samym na zwiększenie liczby możliwych do wydrukowania stron.

Alternatywne tusze do drukarek oferują pigment o identycznej gamie barw, pozwalający na wysokojakościowy wydruk zdjęć o wysokiej rozdzielczości. Specjalne pigmenty przeznaczone do drukowania fotografii można także znaleźć w postaci godnych zaufania zamienników.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.