Elektroniczne etykiety cenowe - jakie korzyści i oszczędności przynosi ich wdrożenie?

Maciej Piwowski
10.06.2021

Elektroniczne etykiety cenowe to nowoczesne i kompleksowe rozwiązanie, które jest doskonałą alternatywą ,jaką reprezentują tradycyjne etykiety sklepowe. Są one dużym ułatwieniem zarówno dla właściciela, pracowników sklepu jak i dla klientów kupujących produkt detaliczny. Etykiety elektroniczne optymalizują procesy zmiany cen, przyciągają klientów oraz powodują oszczędności finansowe, ponieważ nie trzeba już zamawiać papierowych etykiet, które mają swoje wady. Elektroniczne etykiety cenowe pozwalają na zmianę ceny czy nazwy towaru w każdej chwili, a niektóre produkty wyposażone są nawet w możliwość połączenia ze smartfonem klienta i wyświetlenia dodatkowych informacji o artykule. Nowoczesne rozwiązanie, jakim są etykiety elektroniczne chronią środowisko naturalne, ponieważ są mniej szkodliwe i bardziej ekologiczne niż papierowe etykiety cenowe.

Elektroniczne etykiety cenowe - jakie są ich zalety?

Etykiety elektroniczne mają wiele zalet. Najważniejsza z nich to zmiana ceny, nazwy czy informacji o produkcie lub grupie produktów, która odbywa się drogą zdalną i trwa zaledwie chwilę. Zdalna zmiana ceny produktu pozwala zaoszczędzić czas i pracę pracowników, którzy w razie wystąpienia pomyłki na etykiecie papierowej musieliby ręcznie ją zmienić. Niewątpliwie elektroniczne etykiety sklepowe mogą pochwalić się niebanalnym i nowoczesnym wyglądem, który przyciągnie wzrok klientów. Warto zaznaczyć również, że rozwiązanie, jakim są etykiety elektroniczne pozwoli na modyfikację etykiety i personalizacją ich według swoich potrzeb, oznacza to, że w każdej chwili możemy zmienić design etykiety np. na promocyjną. Do innych zalet, jakie reprezentują elektroniczne etykiety sklepowe należą: połączenie informacji etykiety z systemem kasowym, szybsza obsługa przy kasie (nie trzeba już weryfikować cen), gotowe szablony etykiet nie wymagające czasochłonnego projektowania, możliwość zawarcia w etykiecie personalizowanych informacji o produkcie.

Jak często należy wymieniać baterie w etykietach elektronicznych?

Przed zdecydowaniem się na etykiety elektroniczne do swojego sklepu wielu przedsiębiorców odczuwa obawy związane z wykorzystywaniem energii przez elektroniczną wersję etykiet. Warto wiedzieć, że technologia etykiet opiera się na zastosowaniu papieru elektronicznego. E-papier to rodzaj wyświetlacza, który ma swoimi gabarytami imitować tradycyjny odpowiednik, a energia pobierana jest tylko w momencie zmiany danych przez użytkownika. Baterie w urządzeniach mogą starczyć nawet na 10 lat nieprzerwanej pracy. Użytkownicy zatem nie muszą martwić się o podwyższenie rachunków za prąd czy kupowanie zapasów baterii. Po 10 latach wystarczy wymienić baterię na nową i korzystać z niej ponownie przez taki czas, bez koniecznej wymiany w międzyczasie.

Zastosowanie etykiet elektronicznych oszczędza czas pracowników

Tradycyjne etykiety cenowe nie są tak wygodnym rozwiązaniem jak ich elektroniczne alternatywy. Samo przygotowanie i wydrukowanie oraz przycięcie papierowych etykiet zajmuje dużo czasu oraz funduszy przedsiębiorcy. Pracownicy również muszą zająć się rozłożeniem tych etykiet w sklepie, co też pochłania pokłady czasu. W momencie, gdy w wydrukowanych etykietach natkniemy się na pomyłkę cały proces druku trzeba zacząć od nowa, aby poprawić błąd. Ponadto etykiety papierowe są bardziej narażone na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, czy rozmazywanie się tuszu. Elektroniczne etykiety sklepowe można w każdej chwili edytować w pojedynczych przypadkach czy całych grupach produktów. Zapewnia to dużą oszczędność czasu pracowników oraz oszczędność firmy, ponieważ inwestycja w etykiety elektroniczne jest jednorazowa i przynosi korzyści na wiele lat.

Wybierając etykiety elektroniczne chronimy środowisko

Papierowe etykiety cenowe nie są rozwiązaniem ekologicznym ze względu na materiał ich wytworzenia. Uzyskanie tony papieru kosztuje środowisko aż 17 drzew, jest to około 1 ar lasu. Do ich wytworzenia potrzeba również tuszu drukarskiego, który nie jest rozwiązaniem ekologicznym. Gdyby wszyscy przedsiębiorcy zrezygnowali z tradycyjnych etykiet sklepowych i zastąpili je elektronicznymi etykietami cenowymi pozwoliłoby to zaoszczędzić środowisku wiele hektarów połaci lasu. Wytworzenie elektronicznych etykiet nie jest tak szkodliwe dla środowiska jak zużywanie dużych ilości papieru na etykiety papierowe.

Zalety etykiet elektronicznych firmy Dasoft

Na rynku można znaleźć wiele firm zajmujących się wytwarzaniem i sprzedażą elektronicznych etykiet cenowych. Jedną z takich marek jest firma Dasoft, która ma w swojej ofercie masę różnych i nowoczesnych rozwiązań, jak elektroniczne etykiety sklepowe firmy Dasoft, które znajdą swoje zastosowanie w sklepach. Etykiety elektroniczne firmy Dasoft dostępne są w dwóch wersjach: standardowej i premium. Produkty wersji premium odznaczają się niebanalnym i nowoczesnym wyglądem, który przyciągnie wzrok klientów oraz wyposażone są w dodatkowe funkcję jak możliwość skanowania kodu Qr czy oceny od kupujących. Marka Dasoft oferuje swoim klientom etykiety elektroniczne wyposażone w możliwość zdalnego wprowadzania danych i posiadających nowoczesny, designerski wygląd.

Elektroniczne etykiety cenowe firmy Dasoft wyposażone są w opcję zmiany kolorów, dlatego łatwo będzie zaznaczyć oferty promocyjne. Żywotność etykiet sklepowych Dasoft w wersji premium to nawet 10 lat ciągłego użytkowania, gdzie konkurencyjne firmy oferują swoim klientom do 5 lat. Warto zaznaczyć, że etykiety pobierają energię tylko w momencie ich edytowania, czy zmiany danych. Etykiety elektroniczne firmy Dasoft mają możliwość personalizacji pod upodobania i wymagania klienta. Klient może zindywidualizować swoje zamówienie wybierając wariant etykiety, wzór oraz rozmiar dopasowany do przestrzeni sklepu. Dasoft to firma, która w swoich etykietach elektronicznych wykorzystuje rozwiązanie papieru elektronicznego, dlatego zapewnia dbałość o środowisko. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z oferowaną przez Dasoft gamą wysokiej jakości etykiet elektronicznych i zastąpienie tradycyjnych rozwiązań bardziej ekologicznymi.

Właścicielem zdjęć występujących w artykule jest firma Dasoft.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.