Google Chat zastępuje Hangouts

Mariusz Siwko
18.05.2022

Jeśli korzystasz z poczty Gmail, to na pewno zauważyłeś, że od pewnego czasu w sekcji Hangouts wyświetla się komunikat o procesie przejścia na nową usługę – Google Chat. Popularny komunikator Hangouts wkrótce zostanie wyłączony i nie będzie dalej rozwijany. W jego miejsce pojawi się właśnie Google Chat. Zmiana nie będzie rewolucyjna.

Jak przejść na Google Chat?

Przede wszystkim o konieczności przejścia na nową usługę (oczywiście jeśli nadal chcesz korzystać z komunikatora Google) przypomni Ci sama poczta Gmail. Osoby, które niedawno kupiły nowy telefon z Androidem, nie mają już możliwości włączenia Hangouts – aplikacja nie jest już też dostępna w sklepach Google Play i App Store.

Jeśli chcesz przejść na Google Chat na komputerze, to zaloguj się do poczty Gmail przez www, następnie przejdź do ustawień, wybierz „Zobacz wszystkie ustawienia”, kliknij w „Czat i Meet” oraz zaznacz „Google Chat” i zatwierdź zmiany. Gotowe.

Równie łatwe jest to na telefonie czy tablecie. Jak pisaliśmy, posiadacze nowych urządzeń mają już wbudowaną usługę Google Chat w Gmaila. Samą aplikację można natomiast po prostu pobrać ze sklepu Google Play/App Store. Jeśli wolisz korzystać z komunikatora w obrębie mobilnej poczty Gmail, to wejdź w ustawienia, wybierz „Ogólne”, następnie przejdź do „Chat” i włącz „Pokaż karty czatu i pokoi” – komunikator będzie po prostu dodatkową kartą, pod którą będą się zapisywać rozmowy.

Dodajmy również, że migracja z usługi Hangouts do Google Chat przebiega bardzo płynnie – zachowasz archiwum rozmów oraz wcześniej posiadane kontakty.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.