Wakacyjne wyjazdy trwają w najlepsze i jest to dobra okazja do tego, aby przypomnieć o kilku zasadach odpowiedzialnego korzystania ze smartfonu. Nieprzypadkowo właśnie latem najczęściej uszkadzamy lub gubimy nasze telefony. Wynika to nie tylko z wakacyjnego rozluźnienia, ale również niezrozumienia, że smartfon de facto jest bardzo delikatnym i podatnym na awarie urządzeniem. Sprawdź i wykorzystaj nasze wskazówki.
Wiele osób popełnia ten błąd i dziwi się, że smartfon nagle przestał działać. To efekt przegrzania elektroniki telefonu. Twój smartfon solidnie grzeje się już podczas normalnej pracy, dlatego wyobraź sobie, jaką temperaturę mogą osiągnąć podzespoły elektroniczne w czasie upału i pełnego nasłonecznienia.
Wiemy, że fajnie jest zrobić ładne zdjęcia na plaży, ale w takim razie rozsądnie będzie od razu odnieść telefon do pokoju po zakończonej sesji. Na plaży smartfon może zostać nie tylko skradziony, ale również uszkodzony – drobinki piasku porysują ekran, mogą też zatkać gniazdo ładowania czy dostać się pod obudowę i zniszczyć elektronikę.
Nawet jeśli Twój smartfon ma wodoodporną obudowę, to pamiętaj, że producent gwarantuje ochronę przed zalaniem wyłącznie przez określony czas (zwykle kilkanaście minut) i to w wodzie słodkiej. Jeśli telefon wpadnie do morza, to nie dość, że możesz mieć problem ze znalezieniem urządzenia, to jeszcze musisz się liczyć z jego trwałym uszkodzeniem.
Tutaj mamy na myśli przypadki kradzieży. W czasie wakacji złodzieje bezlitośnie wykorzystują nasze rozluźnienie i roztargnienie, czyhając na portfele czy właśnie telefony. Korzystając ze środków komunikacji publicznej, a nawet spacerując zatłoczonymi ulicami, zawsze chowaj telefon do głębokiej kieszeni z przodu spodni lub do torebki przewieszonej przez ramię i trzymanej z przodu.
Dodatkowo przed wyjazdem na wakacje warto zainwestować w akcesoria ochronne, takiej jak szkło hartowane na wyświetlacz czy gumowe etui zabezpieczające plecki telefonu.