Jak oglądać filmy i seriale offline na Disney+?

Marek Szydełko
25.08.2023

Disney+ szturmem zdobywa polski rynek usług VOD. Do Netflixa wciąż jest bardzo daleko, ale platforma błyskawicznie zyskuje na popularności – i trudno się dziwić, ponieważ jest bezkonkurencyjna pod względem contentu familijnego. Jeśli masz dzieci, to na pewno chcesz też mieć Disney+. Warto przy tym wiedzieć, że platforma udostępnia przydatną funkcję oglądania filmów i seriali offline. Wyjaśniamy, jak z tego skorzystać.

Wystarczy pobrać interesujące Cię treści

Po zalogowaniu się na swoje konto w usłudze Disney+ (w aplikacji mobilnej) znajdź filmy i seriale, które chcesz obejrzeć offline. Jeśli wyświetla się ikona pobierania (strzałka w dół), to dana treść może zostać ściągnięta do pamięci urządzenia – klikamy i czekamy na jej pobranie.

Rada

W ustawieniach aplikacji możesz wymusić pobieranie na kartę pamięci.

Pobrane treści będzie można obejrzeć nawet wtedy, gdy urządzenie nie ma połączenia z Internetem. Po prostu uruchamiamy aplikację, wchodzimy na swoje konto/profil i oglądamy to, na co mamy ochotę.

O czym trzeba pamiętać?

Chcąc oglądać pobrane treści offline na Disney+ należy zwrócić uwagę na to, że platforma wymusza, aby dane urządzenie połączyło się z Internetem minimum raz na 30 dni. W przeciwnym razie filmy i seriale zostaną usunięte z konta i trzeba będzie je pobrać jeszcze raz. Warto o tym pamiętać, jeśli np. planujemy bardzo długą podróż po miejscach, w których jest problem z dostępem do sieci.

Dodatkowo zwracamy uwagę na to, że po pobraniu treści do oglądania offline nie należy przełączać się między profilami, a tym bardziej wylogować się z konta. Obie akcje spowodują, że pobrane filmy i seriale przestaną być widoczne w trybie offline. 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie