Jak sprawdzić, czy Twój telefon obsługuje eSIM?

Marek Szydełko
16.04.2024

eSIM to obecnie standard w telefonach, jednak nie każde w miarę współczesne urządzenie obsługuje tę technologię. Jeśli chcesz zacząć korzystać z wirtualnej karty SIM, a nie wiesz, czy Twój telefon ją wspiera, to dowiedz się, jak to sprawdzić.

Specyfikacja urządzenia

Najprostszym sposobem jest sprawdzenie specyfikacji technicznej Twojego telefonu, na przykład na oficjalnej stronie internetowej producenta lub w dokumentacji produktu, czyli po prostu w instrukcji obsługi.

Ustawienia

W telefonach obsługujących technologię eSIM w sekcji ustawień sieci komórkowych lub zarządzania kartą SIM można znaleźć opcje dotyczące eSIM. Na przykład w iOS (iPhone) opcję tę znajdziesz pod „Sieć komórkowa" lub „Dane komórkowe". Z kolei w Androidzie ta opcja zazwyczaj znajduje się w sekcji „Sieci komórkowe", „Zarządzanie kartami SIM" itp.

Skontaktuj się z operatorem

Wiele sieci komórkowych posiada informacje na temat kompatybilności poszczególnych modeli telefonów z technologią eSIM. Kontaktując się z obsługą klienta swojego operatora, możesz uzyskać informacje, czy Twój model telefonu ma takie wsparcie.

Sprawdź w Internecie

Wpisując w wyszukiwarkę nazwę modelu telefonu w połączeniu ze zwrotem „eSIM” możesz uzyskać wiarygodną informację na temat potencjalnego wsparcia dla tej technologii, na przykład na portalach branżowych czy forach tematycznych.

Na koniec przypominamy lub uświadamiamy, że nawet jeśli Twój telefon obsługuje eSIM, to Twój operator również musi oferować tę usługę w ramach świadczonego planu taryfowego.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie