Jak usługi programistyczne zmieniają dzisiejszy świat?

Mateusz Nowak
30.03.2017

Ubiegły rok był pierwszym, kiedy wydatki na promocję w internecie przekroczyły budżety przeznaczone na reklamę w telewizji. Specjaliści prognozują, że ten trend będzie się tylko umacniał. Współczesny konsument coraz chętniej korzysta z pomocy sieci przy podejmowaniu decyzji zakupowych. Sprawdza opinie, porównuje produkty i usługi, a także niejednokrotnie zamieszcza swoje własne recenzje na portalach społecznościowych. Dodatkowo rośnie liczba zapytań mobilnych – coraz chętniej łączymy się z internetem poprzez urządzenia przenośne.

Powyższe dane mają ogromny wpływ na rozwój biznesu oraz tego, w jaki sposób firmy postrzegają swoją obecność w sieci. Nic zatem dziwnego, że profesjonalne usługi programistyczne są coraz częściej poszukiwaną usługą. Obecność marki w internecie staje się po prostu koniecznością. Warto przy tym wiedzieć, że poszczególne działania online będą rzutowały na odbiór firmy oraz jej wizerunek. Każdą zmianę, także innowację należy gruntownie przemyśleć. Od samego pomysłu na nowy projekt, po wybór firmy, która wcieli go w życie.

Nie tylko oprogramowanie dla firm

Pamiętajmy, że usługi programistyczne to nie tylko tworzenie lub rozwijanie programów. Jedna z firm informatycznych twierdzi wręcz, że programowanie to zmienianie świata na lepsze. Czy tak jest zawsze – trudno powiedzieć. Bez wątpienia dzięki tej branży zostało wprowadzonych do naszego życia i biznesu wiele udogodnień. Bez części z nich nie wyobrażamy sobie już codzienności.

Aby przyciągnąć do swojej oferty nowych użytkowników, trzeba do nich wyjść na zewnątrz. Podstawą jest oczywiście strona internetowa. Będzie ona Twoją wizytówką, dlatego tak ważne jest, aby była nie tylko piękna, ale przede wszystkim użyteczna i przyjazna dla odbiorcy. Warto zastanowić się nad dopasowaniem jej do potrzeb osób niewidzących.

Coraz więcej przedsiębiorstw inwestuje także w tworzenie aplikacji do obsługi portali firmowych, czy też pomocnych narzędzi, dzięki którym wzrośnie świadomość marki. Zwiększa się także zainteresowanie tak zwaną grywalizacją. W tej formie można promować niemal wszystko. Jednak dobra aplikacja, która będzie sprawnie działała na różnych urządzeniach, wymaga sporego nakładu pracy.

Komu warto zlecać usługi informatyczne?

Całkiem możliwe, że w Twojej firmie jest dział IT, albo masz znajomego programistę. Możesz oczywiście posiłkować się ich wiedzą. Jednak bywają takie projekty, do których lepiej postawić na zewnętrzne usługi programistyczne. Dzięki temu masz szansę współpracować ze specjalistami ze sporym doświadczeniem w projektowaniu oraz wdrażaniu rozwiązań informatycznych.

Takie wsparcie jest wręcz niezbędne przy naprawdę dużych projektach, których realizacja wymaga różnorodnych umiejętności. Po pierwsze – trudno byłoby znaleźć kogoś, kto biegle posługuje się różnymi narzędziami i jednocześnie przeprowadza testy oraz zajmuje się wdrożeniem całości. A nawet jeśli znajdziesz kogoś takiego – jednej osobie realizacja rozbudowanego zadania zajmie dużo czasu. Dlatego przy rozległych pracach najlepiej jest korzystać z firm typu software house. Zatrudniają oni programistów o różnorodnym doświadczeniu oraz uzupełniających się umiejętnościach. Dodatkowo praca rozłożona na większy zespół, może zostać zrealizowana szybciej. Mniejsze jest też ryzyko pojawienia się ewentualnych błędów. Kilka osób zaangażowanych w jeden projekt może z większą łatwością wychwycić potencjalne nieprawidłowości.

Zamawiając usługi programistyczne zwracaj również dużą uwagę na bezpieczeństwo. Chodzi zarówno o poufność przekazywanych danych, jak i zabezpieczenia, jakie mają chronić zamawianą stronę internetową, czy też aplikację. Niestety słabe oprogramowanie może firmę sporo kosztować. I nie chodzi tylko i wyłącznie o zakup programu, lecz o koszty, na jakie naraża przedsiębiorcę. Liczne awarie lub usterki, powolne działanie lub trudność w obsłudze to strata dla firmy, do której dobry system by nie dopuścił. Dlatego jest tak ważne, by dobrze wybrać firmę, która będzie dla Ciebie świadczyła usługi informatyczne.

Jeśli interesują Cie profesjonalne usługi informatyczne, sprawdź ofertę http://altimi.com/ - Software House z Wrocławia.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie