Jak wypożyczyć film na YouTube?

Krzysztof Jagielski
18.04.2023

Wielu użytkowników platformy YouTube nie wie, że można na niej wypożyczyć czy nawet kupić film – i to nie tylko kinowe klasyki, ale też nowości. Oferta z miesiąca na miesiąc jest coraz lepsza, jednak ceny nie zachęcają (średnio 15-20 złotych za wypożyczenie). Jeśli jednak znajdziesz coś dla siebie, to sprawdź, jak wypożyczyć film na YouTube.

Wyszukaj film

Możesz to zrobić na podstronie „Filmy i programy”, korzystając z wbudowanej wyszukiwarki czy z systemu poleceń.

Kliknij w wybrany film

Po kliknięciu poznasz cenę wypożyczenia (lub zakupu) filmu. Akceptujesz ją? Możesz przejść do kolejnego kroku. Pamiętaj, że cena będzie się różnić w zależności od jakości obrazu (SD lub HD).

Wybierz formę płatności

Możesz użyć karty, którą masz już podpiętą do konta Google, lub wykorzystać inną dostępną formę płatności (np. jednorazową kartę Revolut).

Rozpocznij oglądanie

Jeśli proces płatności przebiegnie pomyślnie, to wypożyczony lub kupiony film pojawi się na karcie „Biblioteka” w sekcji „Zakupy”. Wyszukaj go i zacznij oglądać na dowolnym urządzeniu, na którym masz dostęp do platformy YouTube.

Dodajmy również, że opcja wypożyczania i kupowania filmów na YouTube jest dostępna wyłącznie dla dorosłych użytkowników, mających zweryfikowane konto Google.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie