Jak zablokować komunikaty ze stron internetowych w przeglądarce Chrome?

Krzysztof Jagielski
05.01.2023

Chyba każdemu z nas zdarzyło się z rozpędu wyrazić zgodę na wyświetlanie komunikatów z odwiedzonej strony internetowej. Skutkiem tego jest irytujące wyskakiwanie okienek z informacjami ze strony, co utrudnia swobodne korzystanie z Internetu – zwłaszcza, gdy musimy się skupić na pracy. Na szczęście można łatwo naprawić ten błąd. W tym poradniku wyjaśniamy, jak zablokować komunikaty ze stron internetowych w najpopularniejszej przeglądarce Chrome od Google.

Wszystko zrobisz z poziomu ustawień

Po uruchomieniu przeglądarki najedź kursorem na symbol trzech kropek – znajdziesz go w prawym-górnym rogu ekranu. Rozwinie się drzewo ustawień. Z listy wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo”, a następnie „Ustawienia witryn”.

Teraz odszukaj sekcję „Uprawnienia” i przejdź do „Powiadomienia”. Kliknij i poczekaj na otwarcie nowego ekranu. Wybierz „Zachowania niestandardowe” i na liście znajdź stronę, której nadano uprawnienia do wyświetlania powiadomień. Kliknij w trzy kropki znajdujące się obok nazwy domeny i wybierz albo trwałe zablokowanie powiadomień, albo całkowicie usuń stronę z listy zezwoleń.

I po bólu. Od tej pory nie będą Ci się wyświetlać niechciane powiadomienia z różnych stron internetowych.

W przypadku innych przeglądarek procedura jest podobna – różnice polegają tylko na nazewnictwie poszczególnych sekcji. Zawsze staraj się odszukać opcję „Powiadomienia” i zablokować stronę, której przypadkowo czy z rozpędu nadałeś zbyt duże uprawnienia.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.