Jak zmienić jakość obrazu w aplikacji Netflix?

Remigisz Szulc
09.07.2024

Netflix to najpopularniejsza platforma streamingu wideo w Polsce. Oferuje nie tylko ogrom kontentu (nie zawsze wysokich lotów), ale też wyróżnia się bardzo dobrą funkcjonalnością. Korzystając z Netflixa zwykle chcemy oglądać seriale i filmy w najwyższej możliwej rozdzielczości. Nieco inaczej wygląda to w przypadku osób, które korzystają z ograniczonego pakietu danych komórkowych – dla nich ważna jest możliwość zmiany jakości obrazu w celu ograniczenia zużycia danych. Sprawdź, jak to zrobić w aplikacji Netflix.

Wszystko zrobisz z poziomu ustawień konta

Po zalogowaniu się do aplikacji Netflix wystarczy wejść w ustawienia i znaleźć opcję „Ustawienia odtwarzania”. Następnie możesz wybrać jedną z dostępnych opcji, w zależności od wykupionego planu.

Jeśli korzystasz z najtańszego planu, to wszystkie materiały i tak będą odtwarzane w jakości HD. W środkowym planie jest to już Full HD, a w najwyższym nawet 4K – i właśnie osoby opłacające ten plan mogą zmienić jakość obrazu na niższą w celu zaoszczędzenia transferu danych.

Zmiany można dokonać również w przeglądarkowej wersji Netflixa (analogicznie jak w aplikacji mobilnej).

Nie ma natomiast możliwości zmiany jakości obrazu w aplikacji na Smart TV czy w Android TV. Tutaj obraz zawsze jest wyświetlany w najwyższej rozdzielczości dostępnej dla danego planu oraz jakości łącza internetowego.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie