Jak znaleźć piosenkę nie znając tytułu i nie rozumiejąc słów?

Andrzej Winnicki
17.11.2022

Technologia sztucznej inteligencji jest niesamowita. Już dziś możemy z niej korzystać na najróżniejsze sposoby, a jednym z nich jest wyszukanie piosenki bez znajomości tytułu. Mało tego: nie musimy nawet rozumieć słów utworu, aby w ciągu chwili odnaleźć to, co wpadło nam w ucho, np. w radiu. Pomoże w tym specjalna funkcja wyszukiwarki mobilnej Google.

Leci ta piosenka? Szybko włącz Google

Gdy tylko usłyszysz piosenkę, która ciągle dźwięczy Ci w uszach, ale za nic nie jesteś w stanie jej znaleźć, to chwyć za telefon, uruchom przeglądarkę, a następnie kliknij w ikonkę mikrofonu. Nieco poniżej zobaczysz przycisk „Wyszukaj piosenkę”. Kliknij w niego i przyłóż telefon do głośnika radia.

Po kilku sekundach Google wskaże Ci tę piosenkę, najpewniej w formie odnośnika do portalu YouTube.

Możesz też zanucić piosenkę

Dzięki technologii uczenia maszynowego roboty Google coraz lepiej radzą sobie z rozpoznawaniem piosenek po samym nuceniu. Dlatego warto poszukać konkretnego utworu z pomocą Google nawet wtedy, gdy piosenka akurat nie leci w radiu.

W tym celu wystarczy ponownie chwycić za telefon, kliknąć w symbol mikrofonu, wybrać funkcję „Wyszukaj piosenkę” i nucić ją tak długo, aż na ekranie wyświetla się taka prośba. Skuteczność narzędzia nie jest jeszcze doskonała, ale po kilku próbach powinno się udać.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.