Jakie ogrzewanie do dużych kabatur?

Andrzej Winnicki
01.03.2021

Ogrzewanie dużych kubatur to nie lada wyzwanie! Jak szybko i skutecznie ogrzać dużą powierzchnię? Jaką technikę grzewczą wybrać? Co zrobić, by nie narazić się na nadmierną utratę ciepła oraz jak uniknąć wysokich kosztów? Wspólnie odpowiadamy!

Ogrzewanie dużych powierzchni – co musisz wiedzieć?

W zależności od wybranej powierzchni zwykle nie ma potrzeby ogrzewania jej w całości. Niemniej jednak duże kubatury stanowią spory problem i nie tak łatwo jest znaleźć idealne rozwiązanie. Istniejące na rynku rozwiązania nie zawsze są skuteczne, tym samym mogą generować wysokie koszty. Decydując się na konkretną metodę, uwzględnijmy charakter ogrzewanej powierzchni oraz jej wielkość. Co zalecamy?

Ogrzewanie podczerwienią

Ogrzewanie dużych powierzchni wymaga od nas odpowiedniego podejścia. Ciekawym, a zarazem sprawdzonym sposobem jest wykorzystanie promieniowania podczerwonego. Główną zaletą wykorzystania promienników cieplnych jest natychmiastowy efekt oraz równomierny rozkład ciepła. Nie stanowią one siedliska kurzu i nie generują nieprzyjemnego hałasu. Ekologiczny aspekt i stosunkowo niskie koszty eksploatacyjne mówią same za siebie! Dodatkowo promienniki cieplne na podczerwień nie zakłócają aranżacji, a ze względu na wysoką estetykę są bardzo często montowane w domach.

Przemysłowe panele grzewcze

Rozwiązanie tego typu również wykorzystuje siłę promieniowania podczerwonego. Przemysłowe panele grzewcze działają na zasadzie bezstratnej emisji ciepła w podczerwieni. Mogą zostać wykorzystane zarówno do całościowego lub strefowego ogrzewania dużych powierzchni. Metoda ta jest nie tylko bezpieczna i niebywale wydajna, lecz także zapewnia wysoki komfort cieplny. Bezobsługowa praca i możliwość sterowania temperaturą w wydzielonych strefach pozwalają nam na wiele!

Jeżeli szukasz najwyższej jakości przemysłowych paneli grzewczych, koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy Ogrzej - https://ogrzej.com.pl/category/panele-przemyslowe-ogrzewanie-wielkometrazowe. Na stronie znajdziesz przeróżne rozwiązania przeznaczone do ogrzewania hal, magazynów przemysłów czy obiektów rolniczych.

Nagrzewnica wodna

Ogrzewanie nadmuchowe w szybki i łatwy sposób nagrzewa pomieszczenie, przy tym równomiernie rozprowadzając ciepłe powietrze. Za pomocą specjalnych nagrzewnic uzyskamy efekt podobny do wyżej wskazanych rozwiązań. Dobrej jakości nagrzewnica wodna jest niezwykle wydajna i zużywa niewiele energii. Zwykle montuje się ją tuż pod sufitem lub na ścianie, dzięki czemu można dopasować ją do indywidualnych potrzeb. Wbudowana obrotowa konsola montażowa pozwala nam na szeroki zakres możliwości regulacji.

Kurtyny powietrza

Ogrzewanie wybranych pomieszczeń to jedno! Należy jednak zapobiegać utracie energii cieplnej. Obiekty o dużej powierzchni powinny zostać zaopatrzone w specjalne kurtyny powietrza, o ile nie posiadają już wiatrołapu. Rozwiązanie to stanowi swego rodzaju barierę dla powietrza napływającego z zewnątrz, tym samym złagodzi różnicę temperatur i wyeliminuje ryzyko powstania przeciągu.

Ogrzewanie elektryczne – czy to dobry pomysł?

Niekoniecznie! Coraz częściej odchodzimy od tradycyjnych metod grzewczych na rzecz tego, co innowacyjne i wydajne. Ogrzewanie elektryczne do takich nie należy. Ogrzewana jest wyłącznie przestrzeń wokół grzejnika, a to zaś skutkuje niedogrzaniem pomieszczenia. Ciepłe powietrze szybko ucieka, a my jesteśmy narażeni na wysokie koszty eksploatacyjne. Wybierając zatem ogrzewanie do dużych kubatur, warto rozważyć inne rozwiązania!

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.