Kiedy lepiej wybrać Internet mobilny zamiast światłowodu?

Antoni Kwapisz
24.08.2021

Zdecydowana większość internautów chce lub już korzysta ze światłowodu. Nie ma wątpliwości, że jest to najbardziej niezawodna i komfortowa opcja zapewnienia sobie dostępu do Internetu. Światłowód jest szybki, niewrażliwy na pogodę, a przy tym nie narzuca nam limitu danych. Są jednak sytuacje, w których lepszym wyborem będzie Internet mobilny. Opisujemy je w naszym poradniku.

Gdy wynajmujesz mieszkanie

Bycie najemcą nie zawsze oznacza, że zostaniemy w danym miejscu na dłuższy czas. Przykładowo studenci wynajmują mieszkanie głównie w okresie roku akademickiego, po czym na wakacje wracają do rodzinnego domu. Nie brakuje też osób, które regularnie zmieniają mieszkania, bo wymaga tego ich praca (stałe przeprowadzki do innych miast). W każdej z takich sytuacji lepiej będzie wybrać Internet mobilny, który można zabrać ze sobą i nie wiązać się stałą umową z dostawcą światłowodu.

Gdy planujesz się przeprowadzić

Planowana przeprowadzka jest bardzo dobrym argumentem przemawiającym za tym, aby jednak postawić na Internet mobilny. Jeśli zamierzasz opuścić obecne mieszkanie czy dom w przeciągu najbliższego roku, to zakup usługi dostępu do światłowodu mija się z celem. Dużo korzystniej będzie wybrać usługę mobilną, która nie jest przypisana do konkretnego miejsca i można ją uruchomić właściwie gdziekolwiek, gdzie tylko mamy łączność komórkową.

Gdy dużo podróżujesz

Osoby często podróżujące, a rzadko przebywające w swoim mieszkaniu czy domu, to naturalna wręcz grupa odbiorców Internetu mobilnego. Można go zabrać w podróż i zapewnić sobie dostęp do sieci w każdym innym miejscu na świecie – oczywiście w ramach przysługującego limitu roamingowego. Z kolei Internet mobilny bez umowy daje ten komfort, że można z niego zrezygnować w każdej chwili bez żadnych konsekwencji, co będzie bardzo korzystne z punktu widzenia osób udających się w wielomiesięczną podróż.

Gdy rzadko korzystasz z Internetu w domu

Wbrew pozorom są osoby, które po powrocie do domu chcą odpocząć od Internetu i pozostawać offline, ewentualnie obejrzeć coś na Netflixie. Nie interesuje ich natomiast ciągłe surfowanie bo sieci, bo szkoda im na to czasu. W takiej sytuacji wykupienie dostępu do światłowodu mija się z celem, również pod względem finansowym. Lepszym wyborem będzie Internet mobilny, zwłaszcza bez umowy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.