Najpopularniejsze aplikacje do przechowywania plików w chmurze

Remigisz Szulc
27.09.2019

Technologia wirtualnej chmury nie jest oczywiście żadną nowością, ale jednak dość wolno się do niej przekonujemy. Obecnie z tego rozwiązania najchętniej korzystają przedsiębiorcy, którym różnego rodzaju aplikacje chmurowe bardzo ułatwiają prowadzenie biznesów. Zalety tej technologii śmiało mogą jednak wykorzystać także prywatni użytkownicy. Jeśli chcesz się o tym przekonać, to zacznij od przetestowania tych najpopularniejszych aplikacji do przechowywania plików w chmurze.

OneDrive

Aplikacja chmurowa od Microsoftu jest ściśle połączona z usługą Outlook oraz pakietem MS Office. Trzeba przyznać, że abstrahując od wszechobecnego hejtu na narzędzia tej firmy, akurat OneDrive działa bardzo przyjemnie. Irytować może tylko konieczność założenia konta w usłudze outlook.com, ale da się to jakoś przeżyć. W zamian dostaniemy m.in. bardzo fajną funkcję oddzielania dokumentów prywatnych od służbowych oraz 5 GB przestrzeni w ramach darmowego pakietu.

Dropbox

To obecnie najpopularniejsza usługa chmurowa, za którą stoi nie tylko świetny marketing. Dropbox to jedna z tych aplikacji, które przecierały szlak technologii chmurowej. Widać to po stopniu dopracowania tego programu. W Dropboxie możemy przechowywać wszystko, co tylko nam się podoba, oczywiście do limitu dostępnego miejsca.

Jeśli zaznaczymy opcję synchronizacji, to lista plików będzie się każdorazowo aktualizować na każdym urządzeniu, na którym zainstalowaliśmy aplikację. Dużym minusem, chociażby w porównaniu z OneDrive, jest skromna ilość przestrzeni dyskowej w darmowym pakiecie – wynosi tylko 2 GB.

Dysk Google

Wielu użytkowników poczty Gmail nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że mają dostęp do bardzo dobrej i całkiem funkcjonalnej, a przede wszystkim darmowej usługi chmurowej. Dysk Google (Drive) to prosta aplikacja, która służy głównie do przechowywania plików w wirtualnej przestrzeni dyskowej oraz archiwizowania poczty e-mail.

To narzędzie można jednak wykorzystać także do dzielenia się plikami z innymi użytkownikami Google Drive – w celu chociażby udostępnienia znajomym zdjęć z wakacji. Największy plus usługi? W ramach całkowicie darmowej subskrypcji mamy do dyspozycji aż 15 GB przestrzeni.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.