Nie wiesz, jaki masz model smartfonu? Sprawdzisz to od ręki

Piotr Kowalczyk
22.06.2023

Choć może się to wydawać co najmniej dziwne, to naprawdę są osoby, które nie mają zielonego pojęcia, jaki posiadają model smartfonu. Najczęściej dotyczy to osób korzystających z telefonu służbowego i nieinteresujących się technologiami. W pewnym momencie ta informacja może być Ci jednak potrzebna, choćby po to, aby dobrać odpowiednie etui. Sprawdź, jak łatwo ustalić nazwę modelu swojego smartfonu.

Ustawienia

Na początek wejdź w ustawienia urządzenia i odszukaj sekcję np. „Telefon”, „Informacje o telefonie”, „Informacje o urządzeniu” etc. – nazwa może się różnić w zależności od systemu operacyjnego i nakładki producenta.

Możesz też skorzystasz z wbudowanej wyszukiwarki ustawień. Po kilku próbach trafisz odpowiednie hasło i odszukasz informację na temat modelu swojego telefonu.

Numer IMEI

Nazwę modelu można rozszyfrować po numerze IMEI danego urządzenia. Aby zdobyć ten numer wpisz na klawiaturze numerycznej kombinację:

*#06#

Zatwierdź tak jak połączenie telefoniczne, a podany numer rozszyfruj na jednej z setek darmowych stron internetowych. W ten sposób uzyskasz podstawowe informacje o swoim urządzeniu, włącznie z dokładną nazwą posiadanego modelu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.