Nowoczesny telewizor, czyli jaki?

Marek Szydełko
19.10.2015

O tym, że telewizja to okno na świat nie trzeba przekonywać chyba nikogo. Nawet w czasach, kiedy Internet staje się coraz ważniejszą częścią naszego życia, nowoczesne telewizory mogą zaoferować rozrywkę na miarę XXI wieku. A czego konkretnie można oczekiwać od urządzeń oferowanych przez najlepszych światowych producentów?

Obraz lepszy niż kiedykolwiek

Jeszcze kilka lat temu prawdziwym hitem był obraz w jakości HD, czyli High Definition. Dziś to stanowczo za mało. Jeśli chcesz czerpać pełnię przyjemności z oglądania kanałów TV nadających w HD, czeka na Ciebie o wiele więcej. Przykładowo, wystarczy odwiedzić oferujący telewizory marki LG, Sony czy Samsung sklep, by poznać modele z zakrzywionym ekranem, czy też takie, które dają możliwość odbioru obrazu w technologii 3D.

Jakość Ultra HD, którą oferują m.in. telewizory Samsung czy też LG jest czterokrotnie lepsza od Full HD. A to nie wszystko, ponieważ najnowsze modele samodzielnie podnoszą jakość nadawanego obrazu, niezależnie od źródła. Możesz więc nacieszyć swoje oczy pełnią kolorów nawet, jeśli włączysz zwykły kanał telewizyjny czy film na DVD.

Nowoczesny znaczy smart

Normą powoli staje się to, że telewizor ma dostęp do Internetu. Już od kilku lat, telewizory Samsung czy Panasonic dają możliwość korzystania z webowych serwisów VOD (Video on Demand). Ta funkcja pozwala Ci oglądać na ekranie telewizora ulubione filmy, seriale czy inne programy w dowolnie wybranym momencie. To jednak tylko jedna z wielu korzyści. Odwiedzając sklepy sprzedające telewizory marki LG, Panasonic, Sony czy Samsung, znajdziesz także modele, które są jeszcze bardziej internetowe. Przykłady?

Oferowane przez LG czy Samsung systemy operacyjne pozwalają na ekranie TV przeglądać strony internetowe – telewizory Samsung dają szansę oglądania nawet obrazu kilku źródeł jednocześnie. Możesz więc oglądać ulubiony program, a „na boku” sprawdzić związane z nim informacje online.

Pełna integracja z urządzeniami mobilnymi

Dziś niemal każdy z nas ma smartfona. Jeśli i Ty jesteś od niego uzależniony, koniecznie wyposaż się w innowacyjny telewizor. Dokonując zakupu telewizora, możesz wybrać model, który z łatwością zintegrujesz ze swoim telefonem opartym na Androidzie. Twój smartfon może się stać na przykład pilotem do telewizora. To jednak nie wszystko, jeśli chodzi o najnowsze modele telewizorów Samsung. Sklep oferujący sprzęt tej marki posiada w ofercie niejeden model z funkcją strumieniowego przesyłu sygnału telewizyjnego do urządzenia mobilnego, wyświetlając zawartość smartfona na ekranie TV.

Nowoczesne telewizory oferowane dziś przez coraz to więcej cenionych na świecie marek przekraczają oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Cena tych najbardziej zaawansowanych jest wysoka. Jednak oczekując najwyższej jakości, trzeba zainwestować lub… poczekać kilka lat, aż obecne innowacje staną się standardem.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie