Programy do windykacji należności i ich zalety

Krzysztof Jagielski
29.05.2020

Windykacja należności to nie tylko kwestia ściągania zaległości w opłatach czy w należnościach z faktur, ale także kwestia odpowiedniego monitorowania takich spraw. Nie dziwi więc fakt, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się takie produkty jak odpowiednio sporządzony program do windykacji należności. Dzięki tego typu rozwiązaniom ściąganie należności jest procesem znacznie szybszym i łatwiejszym.

Co daje program od windykacji należności

Odpowiednio dobrany program do windykacji należności pozwala przede wszystkim zminimalizować ilość czasu potrzebnego na wykonywanie wielu czynności. W wielu firmach jest to cały szereg odpowiednio podejmowanych działań, jak na przykład wysyłanie wiadomości mailowych, telefony czy wysyłanie pism o odpowiedniej treści. Dobre oprogramowanie do windykacji należności to przede wszystkim znacznie krótszy czas, który jest potrzebny na ich sporządzenie czy wysyłkę. Wiele programów pozwala na automatyzację takich prac, na przykład wiadomości mailowe są wysyłane automatycznie na podane adresy poczty elektronicznej o określonych porach i w określonych odstępach czasu.

Opcje programów do windykacji należności

To, jakie opcje posiada program do windykacji należności, zależne jest od jego producenta. Niektóre firmy prezentują gotowe oprogramowanie, inne zaś bez problemu wykonują je na indywidualne zamówienie klienta czyli firmy. Wówczas opcje mogą być takie, jak życzy sobie tego zamawiający oprogramowanie klient. Nawet jeśli decyduje się na kupno gotowych programów, jest kilka opcji, które posiadają praktycznie wszystkie programy. Zalicza się do nich między innymi tworzenie baz danych dłużników czy kontrahentów, monitorowanie należności zarówno indywidualnie dla każdego z nich jak również zbiorczo, na przykład w określonym okresie czasu. Często programy dają także możliwość tworzenia szablonów własnych wiadomości mailowych czy SMS, które następnie są w bardzo prosty sposób wysyłane do klientów. Jeżeli zachodzi konieczność wstawienia danych adresowych klienta, programy robią to automatycznie, oszczędzając czas pracowników.

Da kogo programy do windykacji należności

Programy do windykacji należności są tymi, z których może korzystać praktycznie każda firma. Szczególnie jednak dobrze sprawdzają się w tych, które specjalizują się właśnie w ściąganiu zaległości. Zainteresowanie klientów coraz nowszymi rozwiązaniami powoduje, że na rynku z każdym rokiem jest ich coraz większa ilość. To nie tylko ułatwia wybranie odpowiedniego, ale również sprawia, że koszt takiego oprogramowania staje się bardziej przystępny dla zainteresowanych ich zakupem.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.