Redmi czy Mi? Czym się różnią serie smartfonów od Xiaomi?

Antoni Kwapisz
17.02.2021

Xiaomi, jeszcze do niedawna mało znaczący gracz na rynku elektroniki, obecnie jest jednym z najpopularniejszych dostawców m.in. urządzeń mobilnych. Ta chińska firma zaczyna rozstawiać po kątach koreańską konkurencję, co jest efektem nie tylko świetnego marketingu, ale także ogromnych postępów jakościowych. Smartfony Xiaomi są bardzo ciekawą propozycją zarówno w kategorii telefonów budżetowych, jak i dla tych bardziej wymagających użytkowników. Jeśli dopiero zaczynasz wchodzić w świat producenta, to pewnie masz problem ze zrozumieniem, czym właściwie różnią się dwie kluczowe serie smartfonów Xiaomi, czyli Redmi oraz Mi. Wszystko tłumaczymy w naszym poradniku.

Xiaomi Redmi: co warto wiedzieć o tych smartfonach?

Redmi to budżetowa linia smartfonów chińskiego producenta, choć na pierwszy rzut oka tego nie widać. Xiaomi zrobiło ogromny postęp, jeśli chodzi o jakość swoich produktów. Modele Redmi prezentują się bardzo nowocześnie i w większości są wykonane z co najmniej przyzwoitych materiałów.

Wspólną cechą wszystkim modeli Redmi jest to, że smartfony posiadają funkcję Dual SIM, czyli mogą jednocześnie obsługiwać dwie karty telefoniczne. Oczywiście producent stosuje tutaj swoją autorską nakładkę na Androida – MIUI. Budżetowość smartfonów z tej linii widać natomiast po specyfikacji, która jest wyraźnie słabsza od modeli Mi. Producent wykorzystuje mniejszą ilość pamięci RAM, wolniejsze procesory oraz mniej pamięci wewnętrznej. Również ekrany, choć i tak bardzo dobre, oraz aparaty nie rzucają na kolana.

Krótki wniosek: jeśli nie masz wielkich oczekiwań odnośnie do wydajności telefonu, ale chcesz mieć nowoczesny smartfon w bardzo atrakcyjnej cenie, to zainteresuj się linią Redmi od Xiaomi.

Xiaomi Mi: chińska interpretacja flagowca

Smartfony Xiaomi Mi zadebiutowały w ofercie tego producenta nieco później niż Redmi (te pojawiły się na rynku w 2013 roku). Samo Xiaomi pozycjonuje je o kilka półek wyżej, dlatego w branżowej nomenklaturze modele Mi określa się mianem flagowców. Widać to też po najbardziej charakterystycznej cesze, czyli cenie – nawet najtańsze smartfony z linii Mi kosztują minimum 1000 złotych.

Xiaomi stosuje tutaj swoje najlepsze rozwiązania konstrukcyjne, a więc topowe procesory, dużą ilość pamięci RAM oraz świetne aparaty i wyświetlacze. Przy tym wszystkim modele Mi pozostają konkurencyjne cenowo w stosunku do oferty np. koreańskich producentów, nie wspominając już o iPhone’ach.

Jeśli więc szukasz bardzo wydajnego telefonu, również o biznesowym charakterze, to lepszym wyborem będą dla Ciebie modele z linii Xiaomi Mi.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.