Samsung Galaxy Note – akcesoria HM5100

Antoni Kwapisz
10.09.2015

Na początek zagadka – co widzicie na powyższym zdjęciu (HM 5100)?

Co inteligentniejsi domyślą się , że to rysik do Galaxy Note 2. Cóż są przypadki , gdzie oprócz inteligencji wymagana jest wyobraźnia (nie mówię, że zdrowa) . Owszem twierdzenie , że to rysik to cześć prawdy… urządzenie HM 5100 to słuchawka telefoniczna Bluetooth.
Wyobraźni Paniom z Samsunga nie brakuje, jednak spójrzmy na to od praktycznej strony.


Plusy:
+ pomysł
+ głośnik i mikrofon umieszczony po drugiej stronie skuwki (wiemy wiec jak trzymać słuchawkę bez celowania w mikrofon)
+ funkcja wibracji (przydaje się gdy mamy wyciszony telefon)

Minusy:
- wielkość tego gadżetu (jakby był chociaż wielkości standardowego długopisu…)
- 6 miesięcy gwarancji Samsunga (co przy cenie 250 zł jest kiepskim żartem)
- kiepskie mocowanie zatyczki zakrywające USB, służące do ładowania słuchawki (zatyczka zamontowana na żyłce, otwierając zatyczkę naprężamy żyłkę, a następnie by dostać się do portu USB, wykręcamy żyłkę  - raczej długo nie podziała ta żyłka…)
- bardzo niewygodne zwiększanie/zmniejszanie głośności podczas rozmowy (trzeba szukać przycisku dosyć mocno wkomponowanego w obudowę, ale nadal nawet po znalezieniu go – jest to po prostu niewygodne)

Podsumowując, idealnym rozwiązaniem byłoby gdyby standardowy rysik (ten który jest wsunięty w obudowę telefonu) miał funkcje słuchawki Bluetooth. Wówczas w przypadku gdy w naszej słuchawce Bluetooth wyczerpie się bateria, można użyć by rysika jako awaryjnego rozwiązania (co przy tej wielkości ekranu telefonu nie jest bez znaczenia).

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie