Tablet Samsung Galaxy Tab A8 – czy warto go kupić?

Mateusz Nowak
03.10.2022

Rynek tabletów przeżywa zapaść. Coraz trudniej znaleźć coś sensownego w rozsądnej cenie, co mogłoby w jakikolwiek sposób konkurować z propozycjami Apple – niedostępnymi dla przeciętnego zjadacza chleba. Przez długi czas kroku Apple próbował dotrzymać Samsung i rzeczywiście, modele Galaxy Tab S8 i S8 Plus są świetne, natomiast bardzo drogie. Koreański producent ma w swojej ofercie coś dla osób dysponujących mniejszym budżetem. Czy tablet Samsung Galaxy Tab A8 jest wart rozważenia? Sprawdziliśmy to, a wnioskami dzielimy się w tej recenzji.

Wzorowa ergonomia

Pod tym względem Samsung zawsze stawał na wysokości zadania i nie inaczej jest tym razem. Kto zna i lubi ekosystem koreańskiego producenta, ten od razu odnajdzie się podczas korzystania z modelu Galaxy Tab A8. Wszystko jest tutaj tak jak w Samsungu: poprawnie, bez zaskoczeń, do bólu solidnie.

Porządne wykonanie

Tablet Samsung Galaxy Tab A8 ma taką intrygującą cechę, że wcale nie wygląda tanio. Pierwsze wrażenie jest jak najbardziej pozytywne. Oczywiście mamy tutaj obudowę z tworzywa, natomiast jest ona naprawdę porządna, dobrze leży w dłoni i się nie palcuje. Nic nie skrzypi, spasowanie jest wzorowe – tak trzymać.

Długi czas pracy na baterii

Nie ma się do czego przyczepić. Tablet ma znakomitą baterię, co przy normalnym użytkowaniu (przeglądanie Internetu, granie, oglądanie filmów na YouTube etc.) pozwala rozstać się z ładowarką na cały dzień lub nawet dłużej. W naszym przypadku tablet użytkowany przez 3 godziny dziennie wymagał ładowania dopiero po 5 dniach.

Fajny dźwięk

Tutaj Samsung również pokazuje klasę. Jak na cenę tego tabletu, to dźwięk należy ocenić bardzo wysoko. Mamy tutaj głośniki stereo, co słychać podczas oglądania filmów i grania. Oczywiście nie jest to tablet dla melomanów, natomiast cały czas podkreślamy, że mówimy tutaj o sprzęcie za około 1000 złotych.

Słaby wyświetlacz – to poważna wada tego modelu

Zdecydowanie największą wadą i powodem, dla którego radzimy się dwa razy zastanowić nad zakupem tego tabletu jest wręcz fatalny wyświetlacz. Mamy tutaj jedynie matrycę TFT o słabych kątach i naprawdę okropnych kolorach. Jeśli szukasz tabletu do oglądania seriali i filmów, zwłaszcza w ciągu dnia, to zdecydowanie odradzamy ten model.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.