Wybierz zamki antywłamaniowe do drzwi!

Andrzej Winnicki
10.12.2021

Kiedy nadejdzie taki czas, w którym zdamy sobie sprawę, że nasz dom oraz my sami nie jesteśmy chronieni we właściwy sposób – wówczas pojawiają się myśli, aby wymienić zamek w drzwiach na lepszy model, na nasze szczęście oferta proponująca nam oferty jest bardzo duża, ciężko więc od razu podjąć decyzję, która równocześnie będzie właściwą decyzją. Dlatego warto wiedzieć nieco więcej na temat zamków w drzwiach, które mogą idealnie zabezpieczyć nasze mieszkanie przed nieproszonymi gośćmi.

No jaki zamek antywłamaniowy do drzwi się zdecydować?

Rzeczą jasną jest, że w sklepie znajdziemy całą gammę różnych modeli, wariantów i modyfikacji zamków, jednak swoją uwagę zaleca się skupić przede wszystkim na zamki antywłamaniowe do drzwi, które według specjalistów są trudne do sforsowania pod względem zniszczenia zamka. Jak pokazują statystyki ujawnione przez policję, włamywacze dużo częściej stosują próby niszczenia zamków niż wyważania drzwi, co tym bardziej powinno skłonić na do takiej, a nie innej decyzji.

Wybierając zamek antywłamaniowy pamiętajmy, że powinien on posiadać odpowiedni certyfikat gwarantujący oraz jednocześnie potwierdzający jego niezawodność. Warto również wiedzieć, iż takie certyfikaty wydaje Instytut Mechaniki Precyzyjnej.

Kilka możliwości dotyczących zamka antywłamaniowego do drzwi

Mówiąc zamki antywłamaniowe do drzwi mamy na myśli wyłącznie jeden rodzaj zamka ograniczający się do niewielkiego wyboru, na szczęście wcale tak nie musi być, ponieważ wyróżniamy zamki wpuszczane, wierzchnie oraz wielopunktowe posiadające status antywłamaniowych. Mamy z nich możliwość stworzenia głównych zabezpieczeń oraz zabezpieczeń typowo wspomagających ochronę naszych drzwi. Specjaliści z www.pogotowie-zamkowe-warszawa-24h.pl/ jednogłośnie zalecają montaż dwóch a nawet trzech zamków na pojedynczych drzwiach. A dlaczego właśnie tyle zamków powinno znaleźć się na drzwiach? Przede wszystkim dlatego, że pojedynczy zamek nie będzie w stanie tak dobrze uchronić nas przed potencjalnym włamaniem, z kolei dwa bądź trzy zabezpieczenia idealnie poradzą sobie z próbą włamania. Pamiętajmy również, aby nie przesadzić z ich ilością, bowiem każde drzwi posiadają swoją wytrzymałość, jeżeli ją przekroczymy to one mogą ulec zniszczeniu. Dlatego tym bardziej warto trzymać się zaleceń specjalistów i mieć gwarantowaną dobrą ochronę mieszkania.

Jaki zamek antywłamaniowy do drzwi wybrać?

Wybór zamka nigdy nie należał do prostych rzeczy, niestety każdy musi przez to przejść, zatem jaki zamek będzie najlepszy? Bez wątpienia najlepszym wyborem będzie zakup zamka wewnętrznego wielopunktowego, choć tutaj jest kwestia naszych drzwi, gdyż to one muszą posiadać kilka otworów na zamek wielopunktowy. Nie oznacza to jednak, że zamki wierzchnie czy standardowe wpuszczane uchodzą za gorsze, wcale tak nie jest.

Kolejną sprawą, na której podstawie powinniśmy decydować wybór zamka, to jego klasa odporności na włamania. Przede wszystkim sprawdzajmy, czy wybrany przez nas model posiada odpowiednie atesty i certyfikaty, które gwarantują najlepszą skuteczność oraz informują nas o tym, iż dany produkt został wykonany z najlepszych materiałów. Jeżeli nie widzimy owych informacji na opakowaniu bądź mamy jakiekolwiek inne zapytanie dotyczące wyboru, warto zapytać sprzedawcę, który chętnie odpowie na nasze pytania. Warto także mieć na uwadze fakt, iż dobre zamki są w cenie, co oznacza że musimy przygotować się na nie mały wydatek, który czasem może wynieść kilkaset złotych a może więcej, w zależności jaki wariant wybierzemy.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.