Wymiana szybki w smartfonie: ile to kosztuje? Jak długo trwa? Czy warto?

Krzysztof Jagielski
19.11.2020

Pęknięcie szybki jest jedną z najczęstszych usterek występujących w smartfonach. Niemal zawsze wina leży po stronie użytkownika, stąd raczej nie ma szans, aby podciągnąć to pod naprawę gwarancyjną. Zostaje albo ubezpieczenie, albo sfinansowanie wymiany szybki z własnej kieszeni. Ile to kosztuje w serwisie? Jak długo trwa cała operacja? Wreszcie – czy warto się na to zdecydować?

Koszt wymiany szybki w smartfonie

Cena usługi zależy oczywiście od modelu smartfonu i waha się od około 200 do nawet 400 złotych. Zaznaczamy, że są to koszty obowiązujące w niezależnych serwisach. Wymiana szybki u autoryzowanego serwisanta urządzeń mobilnych może być nawet dwa razy droższa często byłaby nieopłacalna.

Czy można to zrobić samemu?

Samodzielna wymiana szybki w smartfonie jest jak najbardziej możliwa, ale nie polecamy się za to zabierać, jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś. Choć cała operacja wydaje się być prosta, to w rzeczywistości bardzo łatwo można uszkodzić ekran dotykowy, co znacząco podniesie koszty naprawy.

Jeśli szybka jest bardzo mocno uszkodzona, a do tego pojawiają się problemy z działaniem dotyku, warto rozważyć wymianę całego ekranu. Używany w dobrym stanie może być znacznie tańszy od usługi wymiany szybki. Natomiast sama wymiana ekranu dotykowego jest nieco łatwiejsza.

Ile trwa wymiana szybki w smartfonie?

Czas wykonania usługi zawsze wynosi minimum 2 dni robocze. Najczęściej serwisy rezerwują sobie 3 dni, aby mieć pewność, że klej użyty do przymocowania szybki dobrze wyschnie. Będzie również czas na sprawdzenie działania ekranu dotykowego. W każdym razie nie ma co liczyć na to, że usługa zostanie wykonana od ręki. Decydując się na pomoc serwisu trzeba będzie rozstać się z telefonem na kilka dni.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.