Zalety routerów na kartę SIM

Remigisz Szulc
02.07.2024

Routery na kartę SIM to nic innego jak routery z wbudowanym modemem, które od lat cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników Internetu mobilnego. O zaletach tych urządzeń przeczytasz w naszym artykule.

Jedno urządzenie, dwie funkcje

Routery na kartę SIM łączą w sobie funkcję standardowego routera oraz modemu, dzięki czemu nie trzeba już kupować dwóch osobnych urządzeń. Choć routery z funkcją SIM są droższe niż te bez modemu, to ostatecznie taki zakup i tak może być opłacalny.

Dodajmy, ze router SIM jest opcją bardziej kompaktową niż router + modem, co docenią osoby dysponujące ograniczoną przestrzenią w miejscu instalacji routera.

Dostęp do Internetu w dowolnym miejscu

Routery SIM umożliwiają korzystanie z Internetu nawet w miejscach, gdzie nie ma dostępu do tradycyjnych sieci kablowych czy Wi-Fi, np. na kempingach, w domkach letniskowych czy na łodziach. Jest to świetny wybór na wakacje czy w podróż, a przy tym tańsza alternatywa dla Internetu satelitarnego.

Szybka i łatwa instalacja

Instalacja routera SIM jest banalnie prosta – wystarczy włożyć kartę SIM do routera i urządzenie od razu jest gotowe do użytku (konieczne może być wyłączenie zapytania o PIN do karty SIM oraz oczywiście zarejestrowanie karty).

Uniezależnienie się od jednego dostawcy Internetu

Internet mobilny ma swoje bolączki, natomiast bez wątpienia jest atrakcyjnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie chcą się wiązać umową z jednym dostawcą i wolą np. stale korzystać z różnych promocji u operatorów komórkowych, na bieżąco zaopatrując się w tzw. startery.

Dobre parametry pracy

Routery SIM z wyższej półki, szczególnie we współpracy z zewnętrzną anteną, mogą zaskoczyć uzyskiwanymi prędkościami pobierania i wysyłania danych, co jest ważną informacją dla osób niemających możliwości korzystania ze światłowodu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie