Wamtechnik - dedykowane pakiety bateryjne i akumulatorowe dla przemysłu

Marek Szydełko
18.10.2019

Nagroda Nobla w dziedzinie chemii w 2019 roku została przyznana naukowcom, którzy przyczynili się do opracowania i udoskonalenia technologii baterii litowo-jonowych. Już samo to pokazuje, jak ogromne znaczenie dla współczesnego świata mają wszelkiego rodzaju magazyny energii. Baterie i akumulatory towarzyszą nam na każdym kroku, bez nich nie moglibyśmy korzystać chociażby z samochodów, urządzeń smart czy komputerów. Przemysł jednak stale się rozwija i potrzebuje coraz wydajniejszych rozwiązań umożliwiających magazynowanie i dalsze wykorzystywanie zgromadzonej energii. Na te oczekiwania odpowiada firma Wamtechnik, która projektuje i dystrybuuje dedykowane pakiety baterii oraz akumulatorów do wszelkich zastosowań przemysłowych.

Rozwiązania dla każdej gałęzi przemysłu

Atutem Wamtechnik jest to, że firma może dostosować swoje technologie ściśle według potrzeb konkretnego klienta. Obszerność oferty pozwala dobrać odpowiednie rozwiązania bez względu na rodzaj urządzeń oraz gałąź przemysłu. Dzięki temu nie dochodzi do sytuacji, w której to klient musi przystosować np. swój model produkcji do dostępnych baterii czy akumulatorów. W Wamtechnik jest dokładnie odwrotnie.

Wamtechnik ma w swojej ofercie około 750 typów baterii i akumulatorów, w tym:

  • Baterie litowe nieładowalne
  • Akumulatory litowe ładowalne
  • Akumulatory litowo-jonowe
  • Akumulatory litowo-polimerowe
  • Akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe

Do tego dochodzi pełna gama akumulatorów i baterii wykonanych w technologii niklowej, kwasowo-ołowiowej oraz alkalicznej. Tak potężne zaplecze rozwiązań pozwala tworzyć pakiety precyzyjnie odpowiadające na potrzeby klienta oraz przystosowane do oferowanych przez niego urządzeń – od tych najmniejszych, po wykorzystywane w ciężkim przemyśle.

Baterie litowe Saft

Flagowymi produktami w ofercie Wamtechnik są baterie jednego z najbardziej renomowanych producentów magazynów energii na świecie – firmy Saft. Producent ten specjalizuje się w dostarczaniu zarówno baterii, jak i akumulatorów typowo do zastosowań przemysłowych.

Baterie Saft charakteryzują się niezawodnością, bardzo wysoką wydajnością, a przy tym idealne nadają się do tworzenia na ich bazie pakietów baterii i akumulatorów zaspokajających potrzeby nawet skomplikowanych systemów i zaawansowanych technologicznie urządzeń.

To warto wiedzieć

Baterie litowe Saft są powszechnie wykorzystywane w medycynie, branży wojskowej, systemach alarmowych, automatycznych systemach magazynowych, urządzeniach do monitorowania transportu, a nawet systemach kosmicznych.

O Wamtechnik

Wamtechnik to europejski lider w dziedzinie dostarczania profesjonalnych systemów zasilania, jak również produkcji pakietów bateryjnych i akumulatorowych. Firma od 27 lat wyposaża polskie oraz zagraniczne przedsiębiorstwa w najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu magazynowania energii. Obecnie Wamtechnik posiada jedno z najbardziej zaawansowanych laboratoriów Systemów Zasilania i Certyfikacji w Europie i jest czołowym dystrybutorem ogniw marek Panasonic oraz Saft.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.